40 yil

Öğrencilerin ilgi alanlarına göre ders dışı zamanlarını değerlendirmek ve eğlenme alışkanlığı kazanmalarını sağlamak, güzel sanatlarla ilgili faaliyetleri izlemelerini ve katılımlarını sağlamak ve yeni ilgi alanları kazanmalarına imkân sağlayarak yeteneklerinin ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine imkân verecek hizmetler sunmak;

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nca fiziki-moral sağlıklarına özen gösteren bireyler olarak, düzenli disiplinli çalışma alışkanlıkları kazandırılması amacıyla etkinliki düzenleyen, danışman öğretim elemanları gözetiminde farklı bölümlerdeki öğrencilerin bir amaç doğrultusunda ders dışı zamanlarını sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle değerlendirebilmek ve geliştirebilmeleri amacıyla öğrenci topluluklarıi kurulmuş (2011 yılında 59, 2012 yılında 69 öğrenci topluluğu faaliyet göstermektedir) ve kurulmaya devam edilmektedir.

Her yıl Üniversitemizin kuruluş yıldönümü olan Nisan ayında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nca düzenlenen, Geleneksel Kuruluş Yıldönümü Şenlikleriyle (kültürel ve sportif faaliyetler) öğrenci motivasyonu sağlanmaktadır.

Başkanlığımızın kamuoyuna tanıtılması, hizmetleri hakkındaki gelişmelerin paylaşılması amacıyla web (http://sks.omu.edu.tr) sayfamızda bilgilere yer verilmekte, görsel ve yazılı medya mensupları bilgilendirilmektedir.

Öğrencilerimizin yeteneklerinin geliştirilmesi amacıyla çeşitli yarışmalar düzenlenmektedir.

Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla çeşitli alanlarda uzman öğreticiler temin edilmekte, bu alanlarda eğitim ve kurslar verilmektedir.

Her yıl geleneksel olarak “Üniversite Tanıtım Günleri”, emekli olan akademik ve idari personellerimiz için “Emekliler Gecesi”, yaklaşık bir hafta süren 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında 11. yapılan “Bahar Şenlikleri” 27. yapılan "Spor Şenliği” 17. yapılan ve her yıl iki hafta süren “Geleneksel Tiyatro Festivali” her Eğitim-Öğretim başında  “Üniversite Akademik Açılış Programı”,  ve her yılsonunda tüm öğrencilerimiz ve ailelerinin katılımı ile “Mezuniyet Törenleri”, personellerimizin birbirleri ile sağlıklı iletişim kurmaları ve daireler arası tanışmaların sağlanması gayesiyle 2. yapılan “Geleneksel Hamsi Günü” ve “Masa Tenisi Turnuvası”, “İdari Personeller Arası Spor Turnuvası”, konunun uzmanı tarafından verilen “Kariyer ve Meslek Seçimi Konferansları”, Üniversitemizin Türkiye genelinde tanıtımının sağlandığı 2. yapılan “Medya Ödülleri Töreni” tertip edilmiştir. Ayrıca personel ve öğrencilerimize yönelik usta öğrenciler tarafından verilen “Bağlama, Karete, Taekwando, judo, Gureş, Aerobik, Karikatür, Halk Oyunları, Türk sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Tiyatro Kursları” düzenlenmektedir.

 

  • DSC_0071
  • DSC_0134
  • DSC_0134_thumb
  • DSC_1293
  • DSC_2782

 

p anaokulu1